Przejdź do treści
SORTOWANIE


Sortowanie elementów w zakładach produkcyjnych

Usługa sortowania polega na kontroli poszczególnej partii elementów według danych kryteriów. Sprawdzane jest, ile z nich posiada wadę produkcyjną. Na tym etapie dokonywana jest selekcja, tak by wyroby posiadające defekt trafiły do ponownego reworku, zanim zostaną zaimplementowane do większych systemów. Celem sortowania jest więc wyeliminowanie elementów wadliwych i odseparowanie ich od wyprodukowanych prawidłowo.

W przypadku produkcji elementów wchodzących w skład większych systemów należy pamiętać o zabezpieczeniu produkcji w usługę sortowania. Gdy w którejś z wyprodukowanej partii pojawią się jednostki wadliwe, należy sprawdzić wszystkie z nich w celu weryfikacji, czy taka sytuacja nie powtarza się więcej razy. Elementy posiadające defekty nie mogą zostać użyte w dalszych etapach na produkcji, czy też przetransportowane do dalszego użytku. Usługa sortowania zabezpiecza przed wykorzystaniem takich wadliwych półproduktów.

QSense zajmuje się sortowaniem głównie w branży automotive. W trakcie procesu doświadczeni pracownicy zapoznają się dokładnie z dokumentacją techniczną, by szczegółowo znać specyfikację, wygląd i skład wyrobu wzorcowego. Następnie sprawdzają poszczególne części składowe wyrobu, by później odpowiednio je oznakować. Dla jednostek prawidłowych przyporządkowują status OK, a dla tych, które posiadają defekty (na przykład: niedomalowana czy niedokręcona część, lekkie bądź mocne uszkodzenie faktury przedmiotu, brakujące elementy i tym podobne) przyporządkowywany jest status NOK. W takim przypadku elementy trafiają z sortowania do procesu reworku, by po odpowiednich działaniach spełniały wymagania jakościowe. 


Sortowanie i selekcja elementów na produkcji to przede wszystkim dbanie o najwyższą jakość wykonywanych wyrobów oraz spełnianie podstawowych oczekiwań klientów, jakim jest produkt bez wad. Istotna jest również znacząca minimalizacja kosztów związanych z reklamacjami, które mogą generować wydatki na wielu płaszczyznach-od produkcji nowego wyrobu przez jego transport. Co więcej, poprzez sortowanie ograniczone zostaje marnotrawstwo czasu i energii organizacji, co oznacza przeniesienie tych zasobów na inne dziedziny. Warto rozważyć usługi sortowania dla przemysłu jako inwestycja w zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie, a nie jako niechętnie ponoszony koszt, ponieważ korzyści z przeprowadzonego procesu sortowania są zdywersyfikowane i wysoce wymierne.

QSense oferuje profesjonalne wsparcie z zakresu sortowania. Współpraca z naszymi partnerami to przede wszystkim kompleksowe zbadanie potrzeb organizacji, by następnie sprawnie wprowadzić pracowników i efektywnie przeprowadzić proces sortowania w najkrótszym możliwym czasie. W ofercie QSense znajduje się również innowacyjny system QWall®, który może być wykorzystany, by usprawnić proces sortowania. Elastyczność aplikacji ułatwia pracę również kontrolerom jakości, sprawiając, że jest ona efektywniejsza i dokładniejsza. Wyniki procesu sortowania raportowane są w rzeczywistym czasie, a wszystkie dane są na bieżąco analizowane i łatwo dostępne dla osób zarządzających.  

Chciałbyś zlecić nam kontrolę jakości? Szukasz specjalistów? Zadaj pytanie a my możliwie szybko na nie odpowiemy.

    Plik

    Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję Politykę prywatności