Przejdź do treści
REWORK


Rework w zakładach produkcyjnych

W ramach szerokiej oferty działań podejmowanych przez QSense przeprowadzany jest również rework. Jest to działanie, które podejmuje się na produktach niezgodnych z dokumentacją oraz oczekiwaniami klienta, żeby przywrócić im stan zgodny z wymaganiami wyjściowymi. Jeśli na przykład wyrób ma nieprawidłową grubość, trzeba naprawić go w taki sposób, aby jego powierzchnia uzyskała określone rozmiary, wpisujące się w normy producenta.

W ramach reworku QSense przeprowadzał już takie działania jak polerowanie szyb w celu wyeliminowania drobnych defektów wizualnych, uzupełnianie brakującej izolacji przewodów, relabeling uszkodzonych etykiet produktu gotowego i komponentów itp. Należy pamiętać, że działanie to jest zawsze ściśle dopasowane do potrzeb klienta. W zależności od charakterystyki produkowanych wyrobów dopasowywana jest optymalna metoda reworku.  

Należy zwrócić uwagę na różnicę między rework i repair. Podczas gdy efektem działań reworkowych jest produkt, który będzie zgodny ze specyfikacją wyjściową, repair obarczony jest większym ryzykiem. Zmiany, które zachodzą podczas tego procesu, potrzebują zatwierdzenia przez klienta, ponieważ mogą zmieniać właściwości wyrobów. Definicje i rozróżnienie terminów nastąpiło w standaryzacji ISO – w ISO 9000:2015, a potem w IATF 16949: 2016.  

Rework wykonywany jest zgodnie z dokumentacją techniczną procesów przez nasz wyszkolony personel. Doskonale sprawdza się w czasie sortowania, gdy okazuje się, że niektóre elementy potrzebują dodatkowego działania. Aby wyroby mogły bowiem opuścić zakład produkcyjny, muszą odpowiadać wszelkim standardom kontroli jakości. QSense zapewnia najwyższą jakość swoich usług, dlatego też zadania związane z reworkiem są standardowym działaniem podczas procesu produkcyjnego.  

Chciałbyś zlecić nam kontrolę jakości? Szukasz specjalistów? Zadaj pytanie a my możliwie szybko na nie odpowiemy.

    Plik

    Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję Politykę prywatności