Przejdź do treści

QGarden – zielony ogród w naszej siedzibie

Wiosna na dobre zagościła w nasze progi, dlatego też Pracownicy QSense postanowili otworzyć QGarden! Tuż obok naszych biurek stworzyliśmy mini ogródek, w którym pojawiły się różnorodne kwiaty.

Czym jest QGarden? 

Jest to inicjatywa QSense, by zbudować na balkonie biura firmy mini ogród. Pomysł pojawił się na początku 2023 roku, a zrealizowany został już w maju! Celem QGarden jest budowa świadomości ekologicznej wśród Pracowników, a także rozwijanie pasji i budowanie więzi wśród zespołu. Na co dzień zwracamy baczną uwagę na proekologiczne postawy w naszym codziennym funkcjonowaniu. Wśród nich możemy wyróżnić m.in. sortowanie śmieci, minimalizowanie użycia papieru czy rezygnację z plastiku w biurze. QGarden to kolejny krok w stronę społecznej odpowiedzialności biznesu.  

QGarden a wpływ na środowisko 

Stworzenie ogrodu przez QSense ma ogromne znaczenie dla środowiska. Jest to bowiem część większego wysiłku w kierunku utrzymania i odtwarzania ekosystemu miejskiego. Oddziałuje i inspiruje do podobnych działań, które mają na celu zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi, recykling i minimalizowanie negatywnego wpływu działalności firmy na środowisko. QGarden sprawia również, że zwiększa się bioróżnorodność w obszarach miejskich.  To z kolei może przyciągnąć owady zapylające, takie jak pszczoły i motyle, które odgrywają kluczową rolę w procesie zapylania roślin.  Co więcej, inicjatywa ta poprawia również jakość powietrza. Rośliny przeprowadzają fotosyntezę, w wyniku której absorbuje dwutlenek węgla i emitują tlen. Pomagają więc w oczyszczaniu powietrza z toksyn i zanieczyszczeń, tworząc zdrowszą i bardziej przyjemną atmosferę dla Wszystkich Wrocławian! 

Pozostałe korzyści QGarden 

  1. Poprawa samopoczucia i redukcja stresu: Obecność zieleni i roślin w miejscu pracy może znacząco wpłynąć na poprawę humoru Pracowników. Badania wykazały, że interakcja z naturą może przyczynić się do zmniejszenia poziomu stresu oraz zwiększenia koncentracji.  
  1. Przestrzeń rekreacyjna i relaksacyjna: Ogród na balkonie może służyć jako przestrzeń rekreacyjna, gdzie Pracownicy mogą odpocząć, zrelaksować się i naładować energię. 
  1. Zwiększenie zaangażowania Pracowników i wzmocnienie więzi koleżeńskich: Obecność ogrodu na balkonie jest powodem do wspólnego działania. Pracownicy mają szansę wzmocnić relacje między sobą poprzez wyjście poza swoje codzienne obowiązki i opiekę nad zielenią.  
  1. Poprawa estetyki: Ogród na balkonie wprowadza naturalne piękno i zielenie do przestrzeni biurowej. Rośliny i kwiaty nadają przyjemną atmosferę, co może poprawić ogólny wygląd i estetykę miejsca pracy. 

Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się QGarden! Mamy nadzieję, że i Was zainspirowaliśmy do działania!