Przejdź do treści

Dlaczego podwykonawca?

Upewnienie się, że Twoi dostawcy przestrzegają systemów zarządzania jakością i międzynarodowych standardów, może być kosztowne i często trudne. Jakie są główne wyzwania i alternatywy?

Wyzwania zgodności dostawców zza granicy

O ile nie masz ugruntowanej pozycji w kraju produkcji, może być dość trudno zapewnić, aby dostawcy przestrzegali wysokich standardów jakości. Bez możliwości ciągłego sprawdzania ich problemy mogą się szybko nasilać, gdy produkcja lub dokumentacja nie są zgodne z międzynarodowymi standardami. Wynikający z tego wzrost ilości defektów i tym samym kosztów, może być trudny do pokonania nawet dla najsilniejszych marek.

Dla firm, które chcą zachować najlepsze praktyki, zdobyć przewagę konkurencyjną, utrzymać standardy i obniżyć koszty, outsourcing usług zapewniania jakości może być realną alternatywą dla osiągnięcia tych celów.

Dlaczego podwykonawca?

Współpraca z godną zaufania i niezawodną firmą zewnętrzną zajmującą się zapewnianiem jakości może pomóc w zapewnieniu zgodności i zapewnieniu, że wytwarzane produkty spełniają Twoje wymagania. Funkcje jakości zlecane na zewnątrz obejmują audyty wewnętrzne, audyty procesów produkcyjnych, a także audyty przygotowania zgodności. Oprócz audytu istnieje kilka zalet podwykonawstwa w zapewnianiu jakości; obejmują one finanse, doświadczenie i wiedzę na temat lokalnych krajów.

Finansowy

Większa rentowność, jest jednym z głównych powodów, dla których firmy zamawiają zewnętrzne usługi zapewniania jakości. Outsourcing skutecznie obniża koszty stałe, nie tylko z perspektywy płacowej, budżetowej i zarządczej, ale także oszczędza na konieczności zapewnienia miejsca pracy dla zespołu. Ponieważ globalne środowisko biznesowe jest w ciągłym ruchu, uważa się, że rozsądniej jest skupić się na projektowaniu i rozwoju produktów oraz ustalaniu globalnych standardów jakości.

Chociaż godzinowy koszt audytorów zewnętrznych może początkowo wydawać się droższy, jest on niezmiennie mniej kosztowny niż zatrudnianie, szkolenie i zatrzymywanie personelu wewnętrznego do wykonywania tych integralnych funkcji SZJ. Ostatecznie ogólne koszty zasobów zewnętrznych są niższe, podczas gdy wewnętrzne oczekiwania dotyczące usług i jakości mogą pozostać wysokie.

Doświadczenie

Działania związane z zapewnieniem jakości są często dodatkową odpowiedzialnością i obciążeniem dla wewnętrznych zespołów. Poszczególne zasoby często nie posiadają przeszkolenia lub doświadczenia w zarządzaniu pełnym zakresem systemów zarządzania jakością, zwłaszcza procesami audytu wewnętrznego. Mając na pokładzie zewnętrznego eksperta, zespół może poświęcić więcej czasu na inne projekty i zadania.

Ten poziom elastyczności jest przydatny w przypadku ciągle zmieniających się wyzwań i wymagań. Ekspert zewnętrzny może skoncentrować się na projekcie w stu procentach. Obserwując uważnie wydajność fabryki i zapewniając postęp projektu.

Podsumowując, podwykonawstwo usług zapewniania jakości umożliwia firmom skupienie się na poprawie wydajności i zwiększeniu zysków firmy. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak QSense może pomóc Twojej firmie jako zewnętrzni eksperci ds. zapewnienia jakości z doświadczeniem w wielu branżach od ponad 5 lat.