Przejdź do treści

EBOOK
OUTSOURCING ZGODNY Z PRAWEM

Wszystko co musisz wiedzieć o outsourcingu procesowym i pracy tymczasowej aby zapewnić bezpieczeństwo swojej organizacji i uniknąć kar.

Komentarza na temat kwestii prawnych udzielili eksperci z Olesiński i Wspólnicy

    POBIERZ EBOOK

    *Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez QSense sp. z o.o. sp.k. (Administratora danych) moich danych osobowych wskazanych powyżej w celach marketingowych dotyczących własnych usług i produktów, jak również treści o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym

    *Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej i marketingowej drogą elektroniczną, jak również na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego

    *Chcę wziąć udział w bezpłatnym webinarze na temat outsourcingu procesowego

    Jako eksperci w dziedzinie kontroli jakości i outsourcingu procesowego na bieżąco śledzimy zmiany w zakresie interpretacji przepisów oraz najlepsze rynkowe praktyki.

    Zauważyliśmy, że jest dostępnych bardzo niewiele rzetelnych, kompleksowych informacji w tej tematyce, skierowanych do przedsiębiorstw produkcyjnych. Dlatego stworzyliśmy dla Państwa kompendium wiedzy w zakresie różnic między outsourcingiem procesowym a pracą tymczasową.

    Zapraszam do lektury.

    Outsourcing, choć jest często stosowanym przez przedsiębiorców rozwiązaniem, równie często weryfikowany jest przez rożne organy. Jest to zresztą jeden ze stałych punktów w planie kontroli PIP. Dodatkowo pojawiają się informacje, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wysłało do wojewodów zalecenia, by nie wydawali zezwoleń na pracę dla cudzoziemców, którzy zostaną zatrudnieni przez firmy świadczące outsourcing pracowniczy. 

    Najistotniejszym zagrożeniem dla podmiotu korzystającego z usług outsourcingu jest oczywiście stwierdzenie przez organy, że usługi świadczone w ramach outsourcingu stanowią w rzeczywistości ukrytą pracę tymczasową lub stosunek pracy między świadczeniobiorcą a personelem świadczeniodawcy. 

    W takim przypadku PIP może nałożyć na przedsiębiorcę grzywnę w wysokości do 30 tys. PLN oraz – w zależności od stanu faktycznego – podjąć dalsze działania, jak np. dokonanie zgłoszenia do ZUS.